Gyorsuló árbevétel-növekedés, de több év után először csökkenő nyereségek, egyre több beruházás és bővülő munkaerő, ami csak drágul és drágul - olvasható ki a Portfolio minden évben elkészülő és ezért már hagyományosnak mondható, a magánegészségügyi piac legutóbbi teljes, 2019-es üzleti évének elemzéséből, amelyet azonban ezúttal különleges módon készítettünk el. Megkerestük ugyanis a legnagyobb hazai szolgáltatók vezetőit és tulajdonosait, hogy értékeljék néhány mondatban a 2019-es évet. A válaszokból az is kiolvasható, hogy mennyire zajlott aktívan a konszolidációs folyamat az előző évben és hol voltak érdekes változások.
Duna Medical Center új kórházi épületéhez hálózatbiztonsági és határvédelmi megoldásokat és eszközöket, valamint vezeték nélküli hálózati eszközöket szállított le a Gloster.
A koronavírus-járvány alapjaiban változtatta meg a mindennapokat, az élet azonban nem állt meg. A koronavíruson kívül is vannak egészségügyi problémák, amikkel a betegek orvoshoz kell, hogy forduljanak. Országszerte nagyon sok magánrendelő és magánklinika vezette be az online konzultációt. Megkérdeztünk néhány privátszolgáltatót, mit tapasztalnak, mennyire élnek a lehetőséggel betegek és milyen panaszokkal fordulnak leginkább hozzájuk.
Az egészségügy is tud üzlet lenni Magyarországon, nem is akármilyen: gyűjtésünk szerint a magánpiaci szolgáltatók 2018-as éve is jól sikerült, a 2017-es kimagasló évet azonban nem sikerült megismételni. Az árbevétel növekedési üteme csökkent, azonban az adózott eredmény tekintetében érzékelhető javulásokat tapasztalhatunk. Érdekes trendet figyelhetünk meg a magánszolgáltatók által foglalkoztatottak létszámában is. Közben két érdekességre is bukkantunk a két legnagyobb piaci szereplőnél.
Valósággal pezseg az egészségügy, ha csak az ágazat átalakítását célzó, nemrégiben bemutatott programokat nézzük. Szinte egy időben tette le javaslatait ugyanis az asztalra a Magyar Nemzeti Bank, a Pénzügyminisztérium és az Emberi Erőforrások Minisztériuma. A Primus Magánegészségügyi Szolgáltatók Egyesülete ezért most látta elérkezettnek az időt arra, hogy véleményt mondjon a tervezetekről. Összességében jelezték: nagy reményeket fűznek a tervekhez és várják az időzítést.
Lelassíthatja a magyar egészségbiztosítási piac növekedését a munkáltatói adókedvezmények év eleji megszüntetése - hangzott el Biztosítás 2019 konferenciánk egészségfinanszírozási panelbeszélgetésében. A tiszta piaci jövőképhez a magánbefizetések részbeni intézményesítésére, illetve a köz- és magánszolgáltatások hatókörének állam általi egyértelműsítésére lenne szükség.
Idén szeptember elsejétől a Róbert Károly Magánkórház új vezérigazgatója Schiszler István, a Duna Medical Center korábbi ügyvezető-, jelenlegi operatívigazgatója, miután a tulajdonos a korábbi menedzsmentet júliusban felmentette - jelentette be a Róbert Kórház.
Bartók János 2018. június 1-től a Duna Medical Center fejlesztéséért, működtetéséért és kórházának létrehozásáért felelős cégcsoport vezérigazgatói feladatait látja el - derül ki a Duna Medical Center friss közleményéből.
Az állami egészségügyi rendszer nagyon sokáig még nem fog tudni versenyezni a magánszektorral abban, hogy megfelelő időt szánjon a betegekre, főleg azért sem, mert óriási különbségek vannak az intézmények finanszírozásában - jelentette ki a Portfolio-nak adott interjújában Schiszler István. A Duna Medical Center ügyvezető igazgatója szerint a magánintézmények által generált verseny hosszabb távon az állami egészségügyben is pozitív változásokat kényszerít ki és azt sem szabad elfelejteni, hogy a jelenlegi keretek között a magánszolgáltatók plusz forrásokat hoznak az ágazatba. A társadalombiztosítási piac teljes megnyitása viszont már más kérdés - figyelmeztet a szakember, aki emiatt csakis alapos társadalmi és közgazdasági elemzések után tudna elképzelni bármilyen módosítást ezen a téren. A beszélgetésből az is kiderül, hogy a saját kórház munkálataival az idei harmadik negyedévben elkészülő magánintézmény is érzi a magánegészségügyi piac magyarországi felfutását.
Komoly érdeklődés mellett zajlott le a Portfolio első Private Health Forum rendezvénye a magyarországi magánegészségügyi szektorról. A résztvevő szakemberek felvázolták a szolgáltató cégek jövőjét, terveit, az egészségügyi ellátást vásárlók várható igényeit, de a technológiai és kutatói szektor képviselői az előttünk álló egészségügyi innovációs trendeket is bemutatták.
A Portfolio Private Health Forum 2017 konferencia első kerekasztal-beszélgetésén a legnagyobb magánegészségügyi szolgáltatók tulajdonosai és vezetői fejtették ki a véleményüket.
A munkaterület átadásával megkezdődött Magyarország legnagyobb magán-egészségügyi befektetésének második fázisa, a Duna Medical Center kórházának építése. A IX. kerületi, Duna-parti vasbeton szerkezet és munkagödör 8 év után teljesen átalakul - olvasható a beruházó közleményében.
Múlt héten adtunk hírt róla, hogy magánkórház nyílik a Duna-parton évek óta üresen álló betontorzóban, ma pedig napvilágot láttak a 2007 óta kihasználatlanul álló, egykor Millennium Gate néven ismert irodaház befejezésének részletei. A tervek szerint 2015 elején nyitja meg kapuit a tisztán magántőkéből finanszírozott egészségügyi központ, a Duna Medical Center (DMC). Közel 40 millió euróból (kb. 12,7 milliárd forint), 25 ezer négyzetméteren, 600 fős személyzettel működik majd az új magánkórház.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Visszakapják az önkormányzatok a területeket.
Az ukrajnai háborúról, az EU-val ápolt viszonyról és a magyar gazdaságról is beszélt a kormányfő.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?
Meddig nőhet még?